کلام رهبری

من وقتى در وضع كشور خودمان نگاه میكنم، میبينم يكى از چيزهايى كه میتواند جلوى اين بی عدالتى را به شكل منطقى و اصولى سد كند، همين كار تعاونى است.

  تعاون در كشور ما مى‏تواند سرانگشت گره‏گشايى باشد.


سخنی از بهشت
پیوندها
اوقات شرعی
اخبار > نشست هم اندیشی « شکست حتمی طرح معامله قرن با تقویت فرهنگ مقاومت »
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان/ شکست حتمی طرح معامله قرن با تقویت قرهنگ مقاومت

نشست هم اندیشی « شکست حتمی طرح معامله قرن با تقویت فرهنگ مقاومت »

نشست ضیافت اندیشه با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان، با موضوع «معامله قرن» و با سخنرانی سردار عابدی برگزار شد.

صبح روز یکشنبه، 26 خردادماه، نشست ضیافت اندیشه، توسط دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه لرستان (نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، در محل سالن شهید سیدسعید میربهرسی دانشکده ادبیات و اقتصاد دانشگاه لرستان برگزار شد.

سردار اکبر عابدی که از دانشگاه امام حسین (ع) سپاه برای سخنرانی به این ضیافت دعوت شده بود در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان و در سخنانی، گفت:«بی تردید، فرهنگ مقاومت و ایستادگی، باعث شکست حتمی طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن (طرح ضد آرمان فلسطین) می شود».

وی تشریح کرد:«یکی از عوامل مهم پیروزیهای متعدد ما از اول انقلاب اسلامی تاکنون، فرهنگ مقاومت، ایستادگی و تفکر جهادی است که باید این فرهنگ، بیش از پیش، تقویت شود».

سردار عابدی، افزود:«یکی از دلایل مهم پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله و دوران دفاع مقدس، استفاده از ظرفیتهای داخلی کشور همراه ابتکار، خلاقیت و نوآوری در طرحها بود».

وی ادامه داد:«امروزه ایران اسلامی، دارای بازدارندگی قوی و اثربخش در زمینه دفاعی است و جبهه های مقاومت متعددی هم به نفع جمهوری اسلامی ایران، شکل گرفته است».

سردار اکبر عابدی، تصریح کرد:«دشمن نتوانست در جنگ نظامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را شکست دهد و الان به جنگ اقتصادی و تحریم رو آورده است که آن نیز با توسل به فرهنگ مقاومت و ایستادگی، به طور حتم شکست خواهد خورد».

وی بر این نکته تأکید کرد که حضور مردم در همه صحنه ها که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته و تداوم هم خواهد داشت، دستاوردهای بزرگی برای کشور به همراه داشته و از عوامل مهم پیروزی در صحنه های مختلف بوده است.

سردار عابدی، توضیح داد:«تقویت روحیه مقاومت و فرهنگ ایستادگی در برابر سلطه گران و تقویت و گسترش مقاومت مردمی، بدون شک، باعث شکست طرح معامله قرن خواهد شد».

وی گفت:«هدف دشمن از فشار اقتصادی، ایجاد گسست بین مردم و نظام اسلامی است که بدون تردید این طرح شکست خواهد خورد و با اتکای به ظرفیتهای داخلی کشور، خلاقیتها و ابتکارات، خواهیم توانست به پیشرفتهای بیشتری برسیم».

سردار عابدی، اظهار داشت:«پیروزیهای متعددی که در منطقه کسب شده است به خاطر وجود مقاومت مردمی در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، لبنان و یمن است».

وی تصریح کرد:«گسترش جبهه های مقاومت باعث شده است که رژیم صهیونیستی، کاملاً در محاصره جبهه های مقاومت مردمی قرار گیرد».

سردار عابدی، توضیح داد:«ایران اسلامی، اُم القرای جهان اسلام است و هدف دشمن، تضعیف اُم القراست که تاکنون نتوانسته است به اهداف شوم خود برسد و از این به بعد نیز نخواهد توانست موفق شود».

دکتر سعید محمدزاده (دبیر ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه) و حجت الاسلام و المسلمین عبداله فاضلی (معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان) نیز در این ضیافت، حضور داشتند.

اعضای هیئت علمی حاضر در این نشست، نقطه نظرات و دیدگاههای خود را بیان نمودند.


١٥:٣٤ - يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٥٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٤


امتیازدهی

خروج